Teknik özellikler

  • Yazılımın yetenekleri tamamen parametriktir, istenmeyen özellikler kapatılabilir. Ayrıca özellikler tüm kaynaklar bazında tanımlanabildiği gibi tek tek de seçilebilir.
  • Kullanıcı dostu olan grafiksel arabirime sahip bilgi girişi yazılımı sayesinde tüm süreç, kaynak bilgileri ve bunlara ait talepler sisteme kolayca girilebilir. Bilgi girişini kolaylaştırmak için tüm olası veriler kullanıcıya sunulur ve içlerinden uygun olanları seçmesi sağlanır.
  • Kullanılan MS-SQL veritabanı sayesinde kayıtlar güvenilir ve ilişkisel olarak güvenilir durumda saklanmakta ve disk erişimi ve sorgulamalar, xml ve text yapılara göre çok daha hızlı olmaktadır. Önceki bilgilerin kolayca kopyalabilmesi özelliği sayesinde, ilk çizelgeden sonrakiler çabucak hazırlanabilmektedir.
  • Yazılımımız, çalışma esnasında; koşulları zorluk sıralamasına gore sıraladığı için, sonraki çalıştırmalarda çözümü imkansız gibi görünen koşulları seçmek ve zorluklarını azaltmak mümkün olmaktadır. Bu sayede çözüme ulaşma imkanı arttırılmış ve çözüm süresi kısaltılmış olur.
  • Tüm sonuçların kaydedilmesi sayesinde, alternatif çözümler arasından en beğenilen tercih edilebilir. Kaynak bazında sonuç listeleri alabilmenin yanısıra tüm kaynakların çizelgelerini tek bir listede gösteren pivot tabloların alınabilmesi ve tüm sonuçların excel formatında kaydedilebilmesi mümkündür.
  • Yazılımımız, Windows işletim sistemi üzerinde C++ Builder ile geliştirilmiştir; bu da en hızlı çalışması için gerekli koşulları sağlamaktadır. Yazılımımız, daha hızlı sonuca ulaşabilmesi için, çoklu işlemci ve çoklu çekirdek yapısını maksimum düzeyde kullanabilecek şekilde, istenildiği kadar aday çözümü paralel olarak çalıştırabilmektedir.
  • Yazılımımız , yurtdışı pazarlar da gözönüne alınarak, çok dilli olarak geliştirilmiştir. Şu anda İngilizce ve Türkçe olarak kullanıma hazırdır, istenen dil de eklenebilir. Kullanılan dil, kullanım esnasında da anında değiştirilebilmektedir.
  • Yazılımdaki tüm önemli tablolara dışarıdan csv formatındaki dosyalarla toplu yükleme yapılabilmektedir.
  • Yazılım, çok kullanıcı desteği ve rol/yetki bazlı olarak geliştirilmiştir. Ayrıca tüm işlemler loglanabilmektedir. Bu operasyonlar, veritabanı üzerinde gerçekleştirildiği için her türlü kullanım arayüzünde yine geçerli olmaktadırlar.